Streszczenia ♜

Księga pierwsza

Rozdział pierwszy
Jules jest szesnastoletnią uczennicą liceum w Ashadewoods w stanie Karolina Południowa. Czerwcowego popołudnia wybiera się ze swoimi przyjaciółmi na festyn. Po ucieczce z łazienki przed sprowokowaną do kłótni koleżanką, natyka się na chłopaka, którego nigdy wcześniej nie widziała. Przedstawia się jako Alex. Ta dwójka ponownie spotyka się, gdy Jules zaplątują nogi w kable od głośników i nie upada dzięki pomocy wcześniej spotkanego. Po krótkim flircie dziewczyna widzi go w towarzystwie groźnie wyglądającego chłopaka. Wyglądają na skłóconych. Jules podąża za nimi i widzi jak przy użyciu jakiejś nieznanej jej siły, Rowan krzywdzi Alexa. Gdy zamierza podejść i mu pomóc, orientuje się, że chłopak zniknął.

Rozdział drugi
Tydzień Jules rozmawia z Mikey’em przez telefon i opowiada mu o całym zajściu. Przyjaciel na początku jej nie wierzy, ale chcąc usłyszeć więcej szczegółów, zaprasza ją do kawiarni. W końcu  idzie w umówione miejsce. Gdy wchodzi do kawiarni, zauważa, że w środku już jest Rowan. Do tego ma taką samą koszulkę jak ona i zachowuje się, jakby coś, co zrobił w ogóle się nie wydarzyło. Z niezręcznej sytuacji ratuje ją Mikey, który spóźnia się na spotkanie. Oboje zamawiają soki u zaprzyjaźnionej właścicielki i unikają zapłaty. Jules postanawia powiedzieć Mikey’owi, kim jest inny gość kawiarni. Wychodząc, Rowan rzuca przed nią karteczkę z wiadomością. Przyjaciel nie wydaje się tym zbyt przejęty i także jej nie radzi się martwić. Następnie mówi Jules o ich zwycięstwie w konkursie i nagrodzie. Po spotkaniu z przyjaciółką, Mikey udaje się do Leach – członkini jego zespołu, która wcześniej uprzedziła go, że chce mu pokazać nowy kawałek. Po zagraniu jej, dochodzi do pocałunku, a następnie seksu.

Rozdział trzeci
Kilka dni później Jules i Mikey stoją na dworcu, czekając na odpowiedni pociąg, mający zawieść ich do Woodstade na Zlot Fanów Horrorów. Dziewczyna zauważa w tłumie Alexa i postanawia za nim iść, chcąc się dowiedzieć, co mu się przydarzyło podczas festynu. Podąża za nim i przy najlepszej okazji łapie go za kaptur. Widać, że chłopak się gdzieś spieszy. Nie chce rozmawiać, ale w końcu daje za wygraną i zgadza się na wyjaśnienia na stronie. Mówi Jules, że jest czarownikiem, a Rowan jest jego przyrodnim bratem, który skrzywdził go w wyniku kłótni. Wprowadza ją też w świat Istot Nadnaturalnych i opowiada nieco o nich. Dziewczyna niepokojąco łatwo mu wierzy. Podczas rozmowy przypomina sobie, że Mikey nadal na nią czeka, więc postanawia szybko go odnaleźć. Jednak nie zastaje go już w tamtym miejscu. Alex proponuje jej wyprawę pociągiem. Jednocześnie zdenerwowany do granic możliwości przyjaciel wsiada bez niej do pociągu i zajmuje wolny przedział. Próbuje się do niej dodzwonić, ale dziewczyna nie odbiera. Po chwili do środka wchodzi też zakapturzony nieznajomy. Okazuje się, że to Rowan, który na pewno nie ma dobrych zamiarów. Mówi o rzeczach, o których Mikey nie ma pojęcia i by przekonać go, że mówi prawdę, krzywdzi go w ten sam sposób co Alexa. Oznajmia mu, że jest Wyklętym, a potem jak gdyby nigdy nic, odchodzi.

Rozdział czwarty
Jules i Alex wsiadają do autokaru, jadącego do Woodstade. Dziewczyna jest zmęczona, więc postanawia się na chwilę zdrzemnąć. Śni jej się, że znajduje się na pięknej łące, która po chwili przeobraża się w istne piekło. Spotyka tam swojego zaginionego brata – Ethana i parę innych obcych ludzi. Zachowują się oni dziwnie, ale Jules i tak zgadza się z nimi iść. Okazuje się, że celem ich wędrówki jest cmentarz. Nic nie idzie z planem Jules, a potem dzieje się coś jeszcze gorszego – nieznajomi krępują ją i sprowadzają na plan Mikey’a, którego następnie zamykają w trumnie, by odrodził się jako żywy trup. Ethan ostrzega siostrę, że przy właściwiej okazji, zrobiła to co on chce, ponieważ może spełnić swoją obietnicę i skrzywdzić przyjaciela naprawdę. Następnie ukazuje się pewien epizod z życia brata, w którym zrywa z dziewczyną, a potem ma zamiar popełnić samobójstwo. Wybawia go od tego Rowan, który proponuje mu przyłączenie się do niego.

Rozdział piąty
Jules gwałtownie budzi się z krzykiem. Alex jest lekko zaniepokojony, więc pyta ją, co się dzieje. Dziewczyna nie mówi mu o śnie, ale za to opowiada dużo o swojej przeszłości. Chłopak też wyznaje jej parę rzeczy. Podczas drogi, autokar staje, a kierowca prosi pasażerów o jego opuszczenie. Alex szybko się orientuje, że to nie są normalne problemy techniczne i postanawia uciec z towarzyszką.  Dziewczyna sceptycznie odnosi się do chęci kradzieży auta przez Alexa. W końcu zgadza się pod pretekstem ucieczki przed pościgiem. Niestety ich prześladowcami są znacznie gorsze istoty, niż się spodziewali. Są to demony, o których wcześniej chłopak nie wspominał. Potwory szybko ich doganiają. Alex wpada na pomysł, jak uratować życie, ale w wyniku nieszczęśliwego wypadku, spada razem z autem z klifu. Jules udaje jej się uratować, jednak zaraz potem dochodzi do konfrontacji z demonami. Ku jej zdziwieniu, wszystkie znikają. Jules ma zamiar wrócić do domu. Na dworcu spotyka Mikey'a i razem planują udać się w drogę powrotną następnego dnia.

Rozdział szósty
Alex wychodzi cało z opresji, jednak budzi się w nieznanym mu miejscu,  dokładniej w królestwie syren. Dowiaduje się, że został znaleziony półżywy przez syrenę, Zoe i ma ożenić się z księżniczką, April. Damy dworu zadają mu mnóstwo pytań, chcąc się dowiedzieć o nim jak najwięcej. Tymczasem księżniczka jest bardzo podekscytowana wieściami o jego obecności w podwodnej krainie. Gdy w końcu dochodzi do ich spotkania, April jest zachwycona, ale czarownik nie za bardzo. Oznajmia, że wcale nie ma zamiaru brać ślubu, a królowa nie chce o tym słyszeć. Stawia go w trudnej sytuacji, mówiąc, że jeśli się nie zgodzi, skaże go na śmierć. Następnie daje mu czas na przemyślenie i zamykają go w celi. Alex znajduje w niej wiadomość od więźnia – Aarona, który musiał już zostać stracony i dowiaduje się strasznej prawdy o małżeństwie z księżniczką.

Rozdział siódmy
Jules i Mikey idą przez Calleharton – zupełnie obce miasto i nieumyślnie trafiają na teren wampirów. Krwiopijcy zabierają ich do swojego schronienia i więżą. Dziewczyna znajduje gazetę, w której mieści się artykuł o ślubie księżniczki syren i Alexa. Cieszy się, że żyje, ale zauważa, że przyjaciel nie jest zbyt zadowolony ze swojej pozycji. Gdy zmiana wampira się zmienia, na jego miejsce przychodzi inna strażniczka. Jules prosi o uwolnienie i ku jej zdziwieniu, dziewczyna o imieniu Kayla się zgadza pod warunkiem, że zabiorą ją ze sobą. Biorą ze sobą broń i postanawiają uratować Alexa ze szpon syren. Jednocześnie Leach zajmuje się zwykłymi błahostkami, gdy przychodzi do niej SMS od Mikey’a. Chłopak z nią zrywa. Dziewczyna jest na tyle załamana sprawą, że skłania się ku samobójstwu. W ostatniej chwili od powieszenia ratuje ją Rowan i pokazuje jej lepsze wyjście.

Rozdział ósmy
Jules, Kayla i Mikey wysyłają wiadomość w butelce do Alexa z informacją, że idą mu na odsiecz. Jedzą wodorosty pozwalające oddychać pod wodą i dziewczyny zanurzają się pod nią. Jednocześnie Zoe, syrena, która uratowała Alexa, znajduje tą wiadomość. Czyta ją i postanawia oddać ją czarownikowi. Tymczasem Rowan, Leach i Ethan rozmawiają z tajemniczym głosem, jak się okazuje, należy on do ich pana. Osoba do której należy najwyraźniej wrócić do życia i potrzebuje do tego pomocy swojego dziecka. Rowan, który dowiedział się, że jego brat jednak żyje, nie radzi go wybierać, bo uważa, że jest zbyt dobry. Głos proponuje kogoś innego. Do zgromadzenia dołącza Nathaniel – wampiryczny rywal czarownika. Postanawiają wezwać demona i prosić go o pomoc. Potwór jest inteligentny i żąda zapłaty. Dać mu ją postanawia Leach. Alex czyta wiadomość i promienieje, a następnie jest przygotowany do wesela przez damy dworu, po czym zostaje zaprowadzony na ołtarz. W ostatniej chwili jest wybawiony przez Jules i Kaylę.  Dochodzi do pocałunku, ale nie trwa on długo, bo królowa syren wbija trójząb w plecy czarownika. Kayla najwyraźniej wie jak na to zaradzić i każe osłaniać się towarzyszce. Jules dokonuje pierwszego morderstwa z zimną krwią. Zabicie wojowniczej syreny jest niezwykle trudne, co wyjaśnia parę spraw królowej. Puszcza ich wolno. Okazuje się, że Kayla ma dar uzdrawiania i pomaga Alexowi wyjść cało z opresji.

Rozdział dziewiąty
Grupka zatrzymuje się w nadmorskiej knajpie chcąc odpocząć. Mikey i Jules rozmawiają na osobności. Chłopak mówi jej, co czuje w związku z tą całą przygodą, a potem dzieje się coś nieprzywidzianego. Upada na kolana i wymiotuje. Gdy jego atak się kończy, zachowuje się w stosunku do Jules inaczej niż zwykle. Zostawia ją, a gdy dziewczyna wraca do baru by oznajmić, że idzie za przyjacielem.

Rozdział dziesiąty
Jules kieruje się do lasu i odnajduje kolczyk, a także linę z węzłem wisielczym. Postanawia skrócić sobie cierpienia i przygotowuje się do zadania sobie śmiertelnego ciosu. Przerywa jej Rowan, Jest nieco przerażona i każe mu ją zostawić. Zwodzi go i w efekcie końcowym rani w policzek. Chłopak proponuje jej przyłączenie się do niego, ale ona nie jest taka przekonana. Rowan opowiada Jules o jego panie i uświadamia jej, że wie czyją jest córką. Przekonuje ją do nawiązania rozmowy z Omnemalumem. Jest tak przekonujący, że dziewczyna się zgadza.

Rozdział jedenasty
Kayla i Alex opuszczają knajpę i nie wiedzą, co właściwie mają robić dalej. Czarownik oznajmia jej, że chce się udać do domu, a ta go odprowadza. Tymczasem Jules i Rowan teleportują się do nieznanego jej miejsca.  Dziewczyna nadal nie wiedzieć czemu ufa towarzyszowi. Spotykają Nathaniela, który prowokuje czarownika do bójki. Rowan szybko pozbawia go przytomności i jak gdyby nigdy nic, otwiera drzwi do jakiegoś pokoju. Oboje tam wchodzą. Jednocześnie Kayla ma zamiar opuścić Alexa, ale jej plany krzyżuje spotkanie z grupką wilkołaków. Dochodzi do bójki. Wychodzi z niej żywy tylko jeden likantrop. Wampirzyca ma zamiar go dobić, ale gdy strzała napawa się jej mocą, traci przytomność. Jules rozpoczyna rozmowę ze swoim ojcem.

Rozdział dwunasty
Kayla budzi się związana w lesie razem z Alexem. Wilkołak o imieniu Seth okazuje się synem przywódcy stada z Calleharton i informuje ich, że ma zamiar wymienić ich na pieniądze z WRIN i WRWA. Podczas rozmowy Alex prowokuje likantropa do bójki, do której w końcu dołącza Kayla. Czarownikowi udaje się skrępować Setha. Ten, nie chcąc śmierci oświadcza, że wie o rzeczach, które podobno mogłyby się im przydać. Alex rezygnuje z morderstwa, ale nie puszcza wilkołaka wolno. Każe mu zaprowadzić się do stada. Tymczasem Jules rozmawia z ojcem i mu nie ufa. Dowiaduje się nieco o jego zamiarach i o szantażu.

Rozdział trzynasty
Seth umyślnie prowadzi towarzyszy do miejsca, które nie jest siedzibą jego stada. Następnie ukazany jest epizod z życia Tristana Wright z roku 1351. Mężczyzna spotyka się z księżniczką, Evanlyn Malarkey i dokonuje wymiany: miecz za mapę. Jules jest przerażona zamiarami Omnemaluma i stwierdza, że nie może pozwolić na to, czego on chce. Jules ucieka i spotyka Rowana i Nathaniela. Ci mówią, że i tak stanie po ich stronie. Nie ufa im. W końcu Rowan przystaje na jej warunki. Zawierają pakt. Chłopak zdradza prawdę o Mikey’u. Przyjaciel jest opętany. Oboje rozmawiają jeszcze chwilę, gdy Rowan zaskakuje ją intymnym wyznaniem. Wyjawia tajemnicę o swojej matce i medalionie, który stworzyła by móc nad nim panować. Jules współczuje chłopakowi i w końcu się do niego przekonuje. Zdradza jej on, że uratować Mikey’a można jedynie przy użyciu Czarnego Ognia. Obiecuje jej, że go poszukają.

Rozdział czternasty
Seth, Kayla i Alex wchodzą do opuszczonego budynku mieszkalnego. Jest on stary i niestabilny. Wampirzyca nie daje się nabrać na słowa wilkołaka. Ten z łatwością uwalnia się z więzów i pod nieobecność czarownika ma zamiar uciec, gdy podłoga z górnego piętra zapada się i uderza Kaylę w głowę. Gdy dziewczyna budzi się, jej oczom ukazują się Alex i Seth, pomagający sobie nawzajem w opatrywaniu jej, gdyż sama nie może się uzdrowić. Nie ufa im za bardzo, ale zgadza się pomóc w poszukiwaniach Jules. Tymczasem ona, Mikey Rowan idą na cmentarz. Spotykają tam Wyklętego, który potrafi rozmawiać z duchami. Czarownik płaci mu za skontaktowanie się z księżniczką Evanlyn. Potrzebują dziennika Tristana Wrighta. Po zostawieniu Wyklętego, Rowan informuje Jules, że przedmiot znajduje się w jego domu.

Rozdział piętnasty
Kayla coraz bardziej zastanawia się dlaczego Seth jest taki chętny do pomocy im, więc wykorzystuje nieobecność Alexa i pyta o to chłopaka. Niestety nie otrzymuje jednoznacznej odpowiedzi. Tymczasem Jules i Rowan robią sobie przerwę od przygód i idą coś zjeść. Jules wypytuje o szczegóły ich misji, ale chłopak zdaje się sam nie wiedzieć w co się pakują. 

Rozdział szesnasty
Rowan odnajduje w pokoju Alexa dziennik, jednak ten okazuje się pusty. Do środka wchodzi także matka czarownika, okazując tym samym, że wiedziała o ich zamiarach. Przy użyciu medalionu torturuje chłopaka, a Jules wypełniona współczuciem broni go. Zabija Beatrice Malarkey i od razu tego żałuje. Ku jej zdziwieniu czarownik nie jest na nią zły. Postanawia sprawić tym, żeby mu zaufała. Jules chce pocałować Rowana, jednak ten odpycha ją i zadaje mnóstwo pytań. Gdy widzi, że może sobie ją owinąć wokół palca, postanawia jednak ją pocałować. Dziewczyna nie wie co o tym myśleć. Czarownik stwierdza, że go nie zawiedzie i popilnuje medalionu, gdy on będzie musiał odbyć podróż po Czarny Ogień, który pomoże zniszczyć także ten przedmiot. Daje jej również wisiorek pozwalający na rozmowy telepatyczne. Następnie znika.

Rozdział siedemnasty
Alex odnajduje swój dom i zastaje w nim Jules oraz martwą Beatrice. Oboje rozmawiają przez jakiś czas, ale przerywa im ojciec czarownika, który nie może uwierzyć w śmierć żony. Obwinia o nią syna i zabija go. Następnie wykonuje dwa telefony. Jeden jest dla Jules zagadką, a po drugim dowiaduje się, że ma zostać wysłana do siedziby WRIN. Joseph Wright postanawia wrobić ją w morderstwo syna. Przybywają wojownicy, prowadząc też Kaylę i Setha, którzy również mają być odesłani do domu.

Rozdział osiemnasty
Rowan przy pomocy starej wiedźmy przenosi się w czasie do roku 1351. Spotyka tam Evanlyn, która na początku nie jest skłonna uwierzyć w ich pokrewieństwo. Tymczasem Josepha odwiedza dziewczyna o imieniu Danielle. Zabiera ona ciało Alexa i mówi, że zapłaci jego ojcowi dopiero gdy Omnemalum wróci do życia. Joseph jest zaskoczony faktem, że dziewczyna jest po jego stronie. Danielle postanawia zdjąć z niego klątwę nałożoną przez Beatrice. Mężczyzna od razu przytomnieje i zdaje sobie sprawę ze swojego błędu. Kayla odwieziona do domu jest bita przez ojca, który wściekł się na nią za to, że uciekła i dodatkowo włóczyła z wilkołakiem. Seth zostaje uwięziony przez wampiry i przetrzymywany tylko po to by zmusić wampirzycę do posłuszeństwa. Dziewczyna wspomina o ich pocałunku na trawniku przed domem Wrightów. Zasypia, a gdy się budzi dowiaduje się, że ma być świadkiem tortur Setha. Pojawia się na dziedzińcu i sprzeciwia wampirom. Zostaje trafiona ostrzem ojca i mdleje.

Rozdział dziewiętnasty
Czarownicy wydobywają wszystkie informacje z umysły Jules. Dziewczyna dowiaduje się, że ma zostać stracona od młodego wojownika – Juana. Rozmawia z nim i okazuje się, że jest inny niż dotąd spotkani przez nią czarownicy. Ma się stawić na przesłuchanie, w którym będzie mowa o morderstwach popełnionych przez nią. Nie boi się śmierci. Tymczasem Rowan podąża za Tristanem w poszukiwaniu Czarnego Ognia. Kayla znajduje się w siedzibie WRWI razem z Sethem. Feliks Levine – przywódca wilkołaków z całego świata oznajmia jej, ze musi iść na przesłuchanie jako towarzyszka Jules. Dziewczyna niechętnie się zgadza, a potem idzie odpocząć. Śnią jej się dwa koszmary. W jednym Seth ją morduje. Przerażona tą perspektywą, postanawia od niego uciec.

Rozdział dwudziesty
Alex budzi się w nieznanym mu miejscu. Nie wie już czy żyje, czy nie. Spotyka tam Danielle, która jak się okazuje, wskrzesiła go oraz jest siostrą Jules i demonem. Jules, prowadzona na przesłuchanie przez Cedrika Winslet – dowódcę wojowników jest przez niego informowana, że prawdopodobnie nie skażą jej na śmierć, gdyż jest szalona. W sali sądowej zostaje mocno poniżona i nie ukrywa urazy, zachowując się niestosownie. Wojownicy mają rozkaz przyprowadzić ją z powrotem, gdy się uspokoi. W nowej celi znajduje sztylet, jak się później okazuje, należący do jej ojca i wiadomość od niego. Czyta go i próbuje nawiązać kontakt z Omnemalumem.

Rozdział dwudziesty pierwszy
Tristan w końcu zauważa, że ktoś go śledzi. Ma zamiar zabić Rowana, jednak ten uświadamia mu, że oboje nawzajem potrzebują swojej pomocy. Seth dowiaduje się o zniknięciu Kayli i waha się, czy ma ruszyć na jej poszukiwania. W końcu decyduje się to zrobić. Alex i Danielle coraz bliżej się poznają. Demonka zdradza mu wiele sekretów dotyczących Omnemaluma, a także to, że chłopak jest jego bronią, gdyż nie może umrzeć. Bo nie żyje.

Rozdział dwudziesty drugi
W związku z widmem wojny, na króla WRIN zostaje koronowany Aeneas Stark – czarownik, wnuk poprzedniego monarchy. Ma on swoją wizję świata i postanawia „oczyścić świat ze skazy”, mordując Wyklętych. Postanawia on rozpocząć rzeź, mordując Mikey’a złapanego przez straż. Chłopak został uratowany przez nieznajomą dziewczynę i znowu jest sobą. Niestety podczas próby wydostania Jules z WRIN został pojmany. Stark decyduje się jednak na oszczędzenie go z osobistych powodów. Jules w halucynacjach spotyka swojego ojca i matkę. Omnemalum wyjaśnia jej, dlaczego powinna przejść na jego stronę. Odchyla rąbek tajemnicy swojej przeszłości i obiecuje córce, że jeśli mu pomoże, oboje będą szczęśliwi. Dziewczyna dowiaduje się także, że ma przyrodnią siostrę i o zmartwychwstaniu Alexa. Postanawia pomóc ojcu.

Rozdział dwudziesty trzeci
Rowan i Tristan w końcu dochodzą do celu czyli jaskini. Udaje im się dostać do środka. Kayla w wyniku utraty krwi wie już, że pozostało jej mało życia. W ostatniej chwili ktoś ją znajduje, ale nie dowiaduje się kto to, bo mdleje. Jules wydostaje się z więzienia, ale w wyniku ogromnego huku głuchnie. Chce poprosić Rowana o pomoc przy użyciu wisiorka jednak szybko traci z nim kontakt. Spotyka Setha, który pomaga jej stworzyć demona, na którym może dostać się do Calleharton. Aeneas jest wściekły na wieść o jej ucieczce, bo nie ma teraz ofiary, której śmiercią może wypowiedzieć wojnę. Jego siostra – Fanella proponuje zabić Mikey’a, lecz on nie chce o tym słyszeć. Wydaje jeszcze jeden rozkaz, a mianowicie wymordowanie każdego śmiertelnika i Istoty Nadnaturalnej, która poczęła Wyklętego. Tymczasem Rowan jest w pułapce. Okazuje się, że Czarny Ogień należy do smoka, pilnującego jaskini. Udaje mu się zdobyć płomień, ale wnętrze się zawala i oboje z Tristanem mają małe szanse na przeżycie. W końcu wpada na pomysł i ratuje ich z opresji, wracając do dzisiejszych czasów.

Rozdział dwudziesty czwarty
Kayla budzi się obok Christiana – wampira, za którego miała wyjść. Jest w nim zakochana. Chłopak daje jej krew przez co nie jest już tak głodna jak wcześniej. W różnych miejscach na świecie rozpoczyna się rzeź Wyklętych. Czternastoletnia Roxanne spotyka na swojej drodze dwoje nieznanych jej istot, którzy przekonują ją by poszła z nimi. Jest to dziewczyna o imieniu Danielle i jej towarzysz, Alex. Wyklęta nie ufa im i nie chce słyszeć o wojnie, chociaż wszystko na nią wskazuje.

Rozdział dwudziesty piąty
Jules dociera do Calleharton i spotyka na swojej drodze Rowana oraz jego towarzysza – Tristana. Czarownik uzdrawia jej uszy i przymierza się do zniszczenia swojego medalionu, gdy orientuje się, że Czarny Ogień zgasł. Wpada w wściekłość i jej ofiarą pada Jules. Oznajmia jej, że nie obchodzi go Mikey, a pomógł jej tylko z własnych korzyści. Po chwili przeprasza ją, ale Jules nadal jest urażona. Tristan chce wrócić do domu, więc postanawiają odnaleźć czarownicę Cynthię i pomóc mu w tym. Odwiedzają jej dom, ale nikogo nie zastają oprócz wrogo nastawionych demonów. Rowan orientuje się, że całe zajście było zaplanowane, a Cynthia okazuje się Tardusmortemem. W wyniku walki ginie Tristan.

Rozdział dwudziesty szósty
Seth odnajduje Kaylę, ale i Christiana. Orientuje się, że chłopak tak naprawdę jest demonem, który opętał wampirzycę i zamierza pozbawić jej duszy. Dochodzi do walki. Słowa wilkołaka uświadamiają Kayli, że Christian nie jest tym, za kogo go uważa. Każą jej wybrać jednego z nich. Po krótkim namyśle, dziewczyna wybiera Setha, co doszczętnie niszczy demona. Wampirzyca jest już sobą. Jules i Rowan zakopują ciało Tristana, a potem rozmawiają. Dziewczyna dowiaduje się, że czarownik wiedział już wcześniej o jej siostrze i innych sprawach. Zamierza się udać na jej poszukiwanie, ale Rowan stwierdza, że powinni poświęcić chwilę rozrywce. W końcu uznają, że powinni udać się do klubu.

Rozdział dwudziesty siódmy
Alex proponuje Danielle wyjście gdzieś dla zabawy, gdyż przez całe dnie są zajęci sprowadzaniem Wyklętych do bazy. Jules i Rowan idą do klubu, a gdy rozdziela ich w nim tłum, dziewczyna wpada na jego przyrodniego brata. Chłopak informuje ją, że ma inny pomysł na pomoc w powrocie Omnemaluma. Tymczasem Aeneas wpada na coraz bardziej chore myśli dotyczące mordowania Wyklętych, chcąc zrobić z ich śmierci widowisko. Udaje mu się też porozmawiać z Mikey’em.

Rozdział dwudziesty ósmy
Rowan spotyka w klubie Danielle. Razem postanawiają odnaleźć resztę. Jules w końcu poznaje swoją siostrę. Niestety przerywa im grupka wojowników, wśród nich Cedrik. Dochodzi do walki. Jules zostaje ugodzona w brzuch ostrzem przez dowódcę, którego następnie morduje Alex. Rowan przenosi wszystkich w inne miejsce. Dziewczyna umiera. W ostatniej chwili przybywa Seth z Kaylą, która zgadza się uratować przyjaciółkę. Dowiadują się też, że Mikey jest więziony przez Aeneasa.

Rozdział dwudziesty dziewiąty
Roxanne w wyniku bezsenności postanawia odwiedzić sklep spożywczy w środku nocy. Zostaje napadnięta przez wojowników, których zadaniem jest sprowadzić ją do siedziby WRIN. W lochach spotyka zbuntowanego elfa bez skrzydeł – Jonathana, który tłumaczy jej, do czego będzie zmuszona. Wyklęci mają być zabijani podczas widowiska, w którym ma wziąć udział smok. Roxanne poznaje grupkę ludzi, z którymi będzie musiała się sprzymierzyć. Postanawiają razem walczyć przeciwko smokowi przy użyciu swoich mocy. Niestety Roxanne nie zna jeszcze swojej.

Rozdział trzydziesty
Jules ma zamordować kolejnego człowieka by doprowadzić do powrotu Omnemaluma. Nie chce tego zrobić i jej obowiązek przejmuje Danielle. Ich ojciec wraca. Przez dym Jules zaczyna się dusić, więc Seth i Kayla wyprowadzają ją na zewnątrz. Dołącza do nich Alex, chcący z nią porozmawiać. Gdy czuje się lepiej, stwierdza, że nie ratowanie Mikey’a nie może czekać. Na korytarzu dziewczyna spotyka swojego brata – Ethana, który wydaje jej się absolutnie obcy. Dowiaduje się od Leach, że to Rowan go takim stworzył. Gdy wybiera sobie broń w zbrojowni, zamierza z nim porozmawiać. Wybacza mu i dochodzi do kolejnego pocałunku.

Rozdział trzydziesty pierwszy
Aeneas dostaje lampę dżina i jego życzeniem jest podporządkowanie sobie Mikey’a.  Roxanne, Jonathan i reszta Wyklętych wchodzą na arenę ze smokiem. Większość nich ginie w starciu, ale dziewczyna dowiaduje się o swoich zdolnościach czyli umiejętności smoczego języka i władania ogniem. Stwór jest jej posłuszny, więc przy jego pomocy ona i elf uciekają z WRIN.

Rozdział trzydziesty drugi
Mikey pod kontrolą Aenasa wyznaje, że chce mu służyć. Omnemalum i jego armia przechodzą przez portal do Szkocji w okolice zamku WRIN. Dzielą się na grupki. Danielle, Rowan i ich towarzysze walczą z demonami, a Jules, Kayla, Seth, Alex i inni kierują się do zamku. Na korytarzu dziewczyna po raz pierwszy widzi Mikey’a od bardzo długiego czasu. Schodzą do lochów, aby uwolnić resztę Wyklętych, ale okazuje się, że to pułapka. Jules i Alex uciekają i wpadają w kolejną. Danielle rozkazuje Rowanowi przyjąć pomoc od innych demonów. Czarownik zgadza się na to, ale ich przywódca informuje go o zapłacie, jaką będzie musiał oddać. Kayla, Seth i dwoje Wyklętych do towarzystwa – Andy i Lottie ratują Alexa i Jules przed śmiercią, a w wyniku poświęcenia ginie Andy.

Rozdział trzydziesty trzeci
Do Aeneasa sprowadzają złapanego Josepha Wrighta. Władca stwierdza, że chce, żeby ten patrzył na śmierć swojego syna i rozkazuje siostrze go znaleźć.  Danielle i Rowan jako jedyni przeżywają wybuch min i kierują się do sali tronowej. Fanella łapie Alexa, a Jules dopiero po chwili orientuje się, że go nie ma. Omnemalum sam dociera do sali tronowej i patrzy na egzekucję Alexa przez powieszenie. Joseph popada w paranoję i liczy się dla niego tylko życie syna. Chłopak przez chwilę udaje martwego, nie wiedząc co myśleć o zachowaniu ojca. Potem rozpoczyna walkę z Aeneasem, ale w jego obronie staje Mikey. Jules zabija Omnemaluma, gdyż dowiaduje się o jego prawdziwych zamiarach.

Rozdział trzydziesty czwarty
Danielle widzi śmierć Omnemaluma od razu, gdy razem z Rowanem docierają na miejsce bitwy. Mikey zostaje ugodzony w brzuch, przez co ciążąca na nim klątwa przestaje działać. Aeneas o tym nie wie, więc wykorzystując okazję Wyklęty podrzyna mu gardło. Jules nie żałuje swojego czynu chociaż Danielle jest na nią wściekła. Jedynym ratunkiem dla Mikey’a jest stanie się nieśmiertelnym, w czym pomaga mu Alex. Rowan w końcu jest zmuszony zapłacić. Ognisty demon przypomina mu o jego przeszłości i wyznacza cenę. Tymczasem Jules każe odciąć głowę Aeneasowi i idąc z nią nabitą na włócznię przez salę pełną ciał, zastanawia się, czy nie usiąść na tronie i ogłosić się władczynią. W końcu nie robi tego, ponieważ na plac bitwy wpada Fanella i ugadza ją czymś, przez co traci przytomność. Roxanne, Jonathan i smok o imieniu Toin podróżują po niebie w poszukiwaniu schronienia. Stwór jest zmęczony, więc zatrzymują się na pustyni, co okazuje się błędem, bo zostają napadnięci.

Rozdział trzydziesty piąty
Od bitwy mija tydzień, a Jules ma niezwykle chore sny, w których bierze udział Rowan, z którym nie wiadomo co się stało. Na początku śni jej się cofnięcie w czasie, a potem rzeka krwi, w której razem toną. Mikey tymczasem podsłuchuje rozmowy Rowana i Alexa w bazie. Dowiaduje się, że chłopak jej przyjaciółki ma zamiar odejść z niewyjaśnionych powodów. Roxanne, Jonathan i Toin zostają uwięzieni przez Łowców – pradawną organizację Istot Nadnaturalnych mającą na celu wybicie wszelkiego zła z tego świata. Jonathan morduje jednego z nich, a gdy odmawia wstąpienia do ich szeregów, Łowcy przymierzają się do zabicia go. W drogę wchodzi im Meet – młody Łowca, którego nawiedzają wizję. Tym razem jednak ma przepowiednię. Uważają, że chodzi w niej o Roxanne, więc puszczają ich wolno. Tymczasem Jules budzi się obolała i ranna. Spotyka Rowana, który zachowuje się nad wyraz dziwnie. Czarownik wyjawia jej prawdę o swoich uczuciach do niej, a mianowicie o tym, że udawał swoją miłość. Następnie zostawia ją samą, a dziewczyna nie wiedząc co o tym myśleć, znowu zasypia. Budzi się kilka godzin później z Mikey’em u boku. Przychodzi Alex, który oznajmia, że przyszli do nich wojownicy z WRIN i to w pokojowych zamiarach.

Epilog
Fanella rozmyśla o swojej przyszłości jako królowa WRIN w swojej komnacie, gdy nagle przychodzi służący. Oznajmia czarownicy, że przyszedł gość, proszący o rozmowę z nim. Dziewczyna schodzi do sali tronowej i rozkazuje go wpuścić. Okazuje się, że to Rowan. Czarownik chce dostać tron. Rada, Fanella oraz urzędnicy nie są przekonani co do jego propozycji. Dopiero gdy chłopak zaczyna prosić o władzę Szatana, Fanella znajduje korzyści w sytuacji. Zgadza się dzielić z nim władzę. Następnie do sali wpada urzędnik o imieniu Stephen z ważną wiadomością. Królowa decyduje się ją odczytać razem z przyszłym mężem.
                                          
Księga druga

Rozdział pierwszy
Roxanne, Jonathan i Toin lądują przy McDonaldzie, gdyż dwójka tych pierwszych jest głodna. Podczas jedzenia elf nareszcie wyjawia swój sekret, czyli to dlaczego utracił skrzydła. Okazuje się, że jego rodzice odcięli mu je, bo spotykał się ze śmiertelniczką, a potem gdy nadarzyła się okazja, pozbyli się go z domu. Chłopak chyba jednak nie chce wyjawić kim ona była, więc Roxanne sobie odpuszcza. Wszyscy troje kontynuują podróż w powietrzu. Tymczasem Jules razem z Alexem i Mikey'em idzie na spotkanie z Fanellą. Przy okazji zauważa w lustrze, jak zewnętrznie zmieniła się przez tak dużą liczbę obrażeń. Gdy docierają do miejsca spotkania, Fanella oznajmia, że chce pomocy Wyklętych w związku z przepowiednią otrzymaną od Łowców.Wyklęci nie decydują się na pomoc i wychodzą.


Rozdział drugi
Początek rozdziału opowiada o nieokreślonych postaciach - matce i synku. Chłopiec pyta się jej, co się stało z jego ojcem. Kobieta opowiada o błędach, które popełnił i daje rady na przyszłość. Tłumaczy mu także, że według jej poglądu Niebo i Piekło nie istnieją. Gdy ten zasypia, obcina mu kosmyk włosów. Roxanne, Jonathan i Toin docierają do Calleharton w poszukiwaniu Alexa i Danielle, jednak tak jak myśleli, nie spotykają ich. Elf proponuje odpoczynek. Tymczasem Jules coraz bardziej zaczyna nienawidzić życia, które sobie stworzyła i chce wrócić do domu. Mikey obiecuje jej, że tak się stanie. Danielle i Alex zastanawiają się, jakie były intencje Fanelli. Demonka także czuje wyrzuty sumienia, gdy chłopak opowiada jej o swoich rodzinnych problemach. Fanella wraca do zamku, gdzie Rowan już zdążył się zadomowić. Czarownik nie kryje się z chęcią wydawania rozkazów, a władczyni nie bardzo to przeszkadza. Mimo to jest ciekawa, jakie są jego prawdziwe intencje. Wysyłają zaufanego poddanego do bazy, by ten powiedział Wyklętym, żeby nie przeszkadzali im w tępieniu smoków. Danielle nie podoba się to wszystko, ale też się nie buntuje.


Rozdział trzeci
Wkrótce
               
Rozdział czwarty
Wkrótce

Rozdział piąty
Wkrótce

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz